יומן לנועה

noa

יומן לנועה

מתנה לנועה לכבוד יום הולדתה הארבעים מאת אחותה.

יומן בהשראת  ספר אהוב.

*

מקור ההשראה ליצירת היומן לנועה הוא ספר יקר ללבה – “האסופית" מאת לוסי מוד מונטגומרי, המתאר את סיפור ילדותה והתבגרותה של אן שירלי, ילדה ג'ינגית ותוססת כפי שהייתה נועה בילדותה.

היומן שנוצר במיוחד עבורה ניתן לה ביום הולדתה הארבעים בשעת חצות. הוא משלב ציטוטים מתוך "האסופית" (חלק מהם ערוכים) שנבחרו בעיקר בהשראת שעת מעבר זו, וברכות אישיות מאנשים אהובים – ארבעים במספר, כמניין שנותיה של נועה.

הציטוט החותם את היומן "אני אשמור את המתנה היפה שלכם לנצח" נכתב במקור על ידי אן והוקדש ל"נשמה התאומה" שלה דיאנה. ביומן של נועה הוא נוצר את הברכות, הזיכרונות והרגעים האישיים שהקרובים לה ביותר הקדישו לה.

ניתן ליישם את רעיון המתנה המוצג כאן בעזרת כל ספר אהוב לילדים או מבוגרים.

הציטוטים ייבחרו בהתאם לאישיותו ולטעמו של מקבל המתנה ובהשראת זמן קבלת המתנה.

כל יומן נוצר במיוחד עבור האדם שלו הוא מוגש, והציטוטים שבו נלקחים מהיצירה האהובה עליו. יתרה מזאת, לא כל מי שאוהב את "האסופית" יקבל יומן עם אותם ציטוטים שקיבלה נועה. הציטוטים הנבחרים משקפים בכל יומן אדם אחר וציון זמן אחר.

envelope

מתנה שרואה אותך…

כמה אנחנו רוצים שיראו אותנו. פסיכולוגים ופילוסופים רבים וטובים דיברו על חשיבות המבט הרואה של האם על תינוקה ועל האופן שבו הדרך שבה התינוק נראה נותן לו ממשות בעיני עצמו.

ככה הרגשתי כשקיבלתי את המתנה. הרגשתי נראית. נראית על ידך שהכנת אותה ונראית על ידי כל מי שלקח בה חלק. תחושה נדירה וחד פעמית של עצמי, כפי שאחרים חווים, חושבים ויודעים עלי- ומכאן, הזדמנות להסתכל ולראות את עצמי מבחוץ ומבפנים. קשה להסביר במילים תחושה כל כך פשוטה של משהו שפוגע בול. מאחלת לכל אהוביי שיזכו לתחושה כזאת לפחות פעם אחת.

נועה